Wizyta kontrolna

Przedwczoraj mieliśmy okazję spotkać się z dr Paley’em. Kontrola przebiegła bardzo sprawnie. Doktor zbadał Antosię, przejrzał zdjęcia RTG, które wykonujemy co trzy miesiące, ze względu na koślawość nóżek Antosi i płytkę, którą ma w prawej piszczeli.

W lipcu 2014r. w USA, w prawej nóżce, doktor Paley umieścił specjalną płytkę (8plate), która w odpowiednim miejscu blokuje wzrost kości do czasu kompensacyjnego wydłużenia części kości po drugiej stronie płytki. Dzięki zdjęciom, doktor może ocenić czas wyciągnięcia śruby z płytki. Doktor szacuje, że nastąpi to za około rok, aczkolwiek nie można być pewnym czy nie stanie się to szybciej. Brakuje nam ok. 10stopni. Podczas wyciągnięcia płytki, ma zostać założona kolejna płytka w drugiej, lewej nóżce, w kości udowej. Przy braku kości strzałkowych, koślawość to skutek uboczny i co jakiś czas będziemy ją korygować.

Przy wadzie Antosi nie można być pewnym niczego na 100%, a planowane etapy leczenia czasami ulegają modyfikacji. Córka rośnie (pomalutku, aktualnie ma 90 cm) i nie do końca można przewidzieć, kiedy będzie najlepszy czas na kolejny, poważniejszy etap leczenia. Do ‘zrobienia’ mamy jeszcze:

  • korekcje kości piętowych w prawej nodze (Antosia źle ustawia swoją małą dwupalczastą stópkę)
  • wydłużanie kończyn (jedno, lub dwa)

Raz na pół roku widzimy się z doktorem i to on będzie decydował o czasie i zakresie leczenia córki. Ufamy mu w pełni i wiemy, że Jemu również bardzo zależy na jak najlepszej sprawności naszej Antosi. Jesteśmy szczęśliwi, że to właśnie dr Paley leczy naszą córkę. Ona go uwielbia, a wizyty kontrolne, traktuje jak spotkanie i wygłupy z najlepszym wujkiem, a nie z lekarzem.

Posted in Antosia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*