Efekty

Miesiące lecą jeden za drugim. Zatraciliśmy się w codziennych obowiązkach i już praktycznie zapomnieliśmy o trudnym leczeniu w USA. Przypominają nam o tym regularne wizyty w pracowniach RTG, gabinetach lekarskich oraz na salach rehabilitacyjnych. Chociaż to ostatnie Antosia uwielbia i bardzo chętnie tam wraca. Dzięki temu bryluje na salach zabaw.

Pod koniec lutego mieliśmy okazję widzieć się z dr Shadi’m w Poznaniu i ocenić bieżący postęp leczenia. Tak aktualnie wygląda korekcja koślawości prawej nóżki Antosi 8-platem. Na pierwszym zdjęciu rtg z paździenirka 2014 (ok. 3-4 miesiace po założeniu), na drugim aktualne. W prawej nodze widać dużą poprawę. Prawdopodbnie w tym roku trzeba będzie go wyjąć.

Dr Shadi zastanawiał się czy to nie jest dobry czas, żeby założyć dwa 8-platy na lewą nogę – na kości udowej i piszczelowej od strony przyśrodkowej. Jednak decyzcję pozostawiamy dr Paley’owi, z którym zobaczymy sie między 2-4 kwietnia w Warszawie.

Obecnie różnica długości między obiema kończynami wynosi około 2 cm. Prawa stopa wymaga lekkiej korekcji. Zastanawiamy się wciąż, kiedy będzie odpowiedni moment, żeby ją przeprowadzić. Na dzien dzisiejszy skupiamy się na rehabilitacji i ogólnym rozwoju Antoninki. Antosia dzielnie ćwiczy wszystkie mięśnie oraz równowagę. Uczy się zatrzymywać w miejscu i panować nad każdym swoim krokiem. Pozornie proste czynności, nieosiągalne jeszcze półtorej roku temu, stają się dla niej banalne, co nas cieszy i zachwyca każdego dnia. Ćwiczy rownież swoją lewą rączkę (spryciulę), w której miała oddzielony jeden paluszek w kwietniu 2015r.

Bieżące kontrole mamy co 3 miesiące w Polsce i w miarę możliwości do 6 miesięcy spotykamy się z dr Paleyem. Staramy się również o pokrycie z NFZ rekonstrukcji prawej stopy.

Posted in Antosia
One comment on “Efekty
  1. BEATA says:

    Boże jak cudownie jest widzieć ,że ten trud i praca jest wynagradzana postępami Antosi.Życzę dużo wytrwałości 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Connect with Facebook

*